For All Your Questions

+90 533 707 62 47

Online Catalog

Online Catalog
Türkçe English

Modüler Kabin Nedir?

Modüler Kabin Nedir?

Özellikle son yıllarda her geçen gün daha çok büyüyen güvenlik sistemlerinde ihtiyaç duyulan, belirli ihtiyaçların ve hizmetlerin en iyi şekilde sağlanabilmesi için gereken kapalı alan ihtiyacı, çeşitli modüler kabin dizaynlarının gelişmesine neden olmuştur. Bu kapalı alanların, güvenlik, konfor ve çevreye saygılı olmalarının yanında, temel olarak kullanım amacına uygun özelliklere de sahip olması gereklidir.

Prefabrik yapı ailesinin estetik, şık ve dayanıklı şehir mobilyası olan modüler kabinler,ana malzeme olarak poliüretan sert köpük ve  cam elyafı takviyeli polyesterden üretilmiştir.Modüler kabinler kullanım olarak daha ziyade güvenlik personeli ve iş yeri bekçilerinin ofis ve barınma ihtiyacını sağlamakla birlikte büfe kabini, gişe kabini, ziyaretçi bekleme odası gibi farklı amaçlarlada kullanılmaktadır bu kapsamda kullanıcılar tarafından güvenlik kabini, güvenlik kulübesi, bekçi kulübesi, mobo kabin, bekçi kabini, polyester kabin, modüler kabin olarak adlandırılmaktadır. Tasarım ve montajındaki parçalı ve modüler özelliğinden dolayı da (aynı montaj sistemi ve panellerle farklı büyüklükte ebatlandırılabilme) modüler kabin adını almaktadır.

Modüler Kabin sistemlerinin so yıllarda kullanıldığı yeni bir alan ise mobil - portatif tuvalet ve duş kabinlerdir.Açık arazi çalışmaları, inşaat şantiyeleri, plaj park bahçe gibi büyük sosyal tesislerde çok faydalı ve kulanışlı ürünlerdir. Modüler kabinler sağlamlık ve taşınabilirlik özelliği sebebiyle birden çok mekanda uzun süre hizmet verebilirler.

Modüler kabin ürünlerinde dizayn edilen diğer bir ürün ise yaşam alanı olarak kullanılan konteynırlardır. Poliüretan sert köpük ile ısı yalıtımı yapılmış bu kabinler son yıllarda bir çok sektörde kullanım alanı bulmuştur. Genel kullanım alanları inşaat şantiyelerinde personel ofisi, yatakhane, soyunma kabini, wc - duş kabini ve yemekhane ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Bunun yanında özellikle bazı epikmanların konumlandırılması ve muhafazası için endüstiriyel metal kabin olarak da yoğun kullanımı vardır. Ayrıca büyük şantiyelerde tekil modüllerden özel tasarım ve planlarla çoklu bitişik modüler yönetim binası yapılabildiği gibi hastahane, afet yönetim merkezi gibi büyük sosyal yapılar da kolayca oluşturulabilmektedir.

Modüler yapısı, kamyon ile taşınabilirliği birden çok farklı mekanda uzun yıllar boyunca kullanımına imkan veren sağlamlığı modüler metal kabin olan konteyner kullanımın en büyük avantajıdır. Modüler Kabin Sistemleri, cam elyafı ile güçlendirilmiş polyester panellerin arasına poliüretan köpüğün enjekte edilmesi ve sertleştirilmesi yöntemi ile (sandwich system) üretilmektedirler. Bu özellik sayesinde, mükemmel ısı ve ses yalıtımı garanti edilirken, su geçirmezlik ve kire karşı yüksek direnç elde edilmektedir.

+90 533 707 62 47 Whatsapp