For All Your Questions

+90 533 707 62 47

Online Catalog

Online Catalog
Türkçe English

Soğuk Depo Nedir?

Ekonomilerdeki büyümelerle birlikte, endüstriyel soğuk oda panellerinden meydana getirilen Soğuk Depolar, sağlıklı hijyenik ortamlarıyla, gıda maddelerinin doğallık ve tazeliklerini bozulmadan uzun süre korumalarını sağlayan ve her geçen gün dünyada kabul gören muhafaza sistemlerinin başında yer almaktadır.

Gıda endüstrisinin dışında, kimyasal ve tıbbi malzemelerin de, uygun koşullarda saklanabilmesi için endüstriyel soğuk depolar çok kullanılan bir yöntem olmaktadır. Soğuk depoların kurulduğu tesislerin başında, hastaneler, laboratuarlar, süpermarketler, pastane ve lokantalar gibi kurumlar bulunmakta, farklı kullanım alanlarına uygun olarak ideal ölçülerde kurulabilmekte, sandviç paneller sayesinde yüksek ısı yalıtımı oluşturarak büyük enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Soğuk depoların yapılmasında kullanılan poliüretan dolgulu prefabrik sandviç paneller teknik nitelikleri, dayanıklılığı ve montaj kolaylığı açısından ısı izolasyonunda mükemmel sonuç veren en ideal malzemedir. Panellerin iç ve dış yüzeylerinde kullanılan polyester veya pvc kaplı galvaniz saç yüzey malzemesi hijyenik özelliği temizlenebilme kolaylığı ve dayanıklılığı ile et, sebze, ve tüm gıda maddeleriyle tıbbi ve medikal ürünlerin tazeliklerini ve özelliklerini en iyi ve en uzun süre bozulmadan korumalarını ve muhafaza edilmelerini sağlar . Soğuk depolar sayesinde çeşitli sektörlerde, nakliye ve fiyat ekonomisi için toplu malzeme alımı mümkün olmakta, alınan malzeme, tam arzu edilen ısılarda korunmakta, bu sayede kalitede arzu edilen seviyeler yakalanabilmektedir.

+90 533 707 62 47 Whatsapp