For All Your Questions

+90 533 707 62 47

Online Catalog

Online Catalog
Türkçe English

Sandviç panel nedir ?

Sandviç panel nedir ?

Sandviç Panel, iki kat boyalı galvaniz saç veya alüminyum levha arasına muhtelif kalınlık ve yoğunlukta poliüretan enjeksiyon uygulanarak imal edilen kompozit çatı ve cephe kaplama malzemesidir. Yalıtım malzemesi olarak poliüretan sert köpük kullanılır. Kullanıldığı alanlarda oldukça yüksek bir ısı-su-ses yalıtımı sağlar, nem yoğunlaşmasını önler. İstenilen boyda üretilebilen paneller sayesinde , özellikle üretim maksatlı işletmelerde, sorunsuz ve süratle monte edilebilir.

Yüzey kaplaması olarak kullanılan malzemeler kullanım koşullarına göre seçilerek, çeşitli formlarda işlenmektedir. Bu malzemeler şunlardır;

Polyester Boyalı Sac :0,50 mm kalınlıkte ve üst yüzeyi 25 mikron polyester esaslı boya ile boyanmış, iç yüzeyi ise astar boyalı galvaniz saçtır.

PVC Sac : 0,500 mm kalınlıkte üst yüzeyi 120 mikron toxic olmayan beyaz renkli PVC laminasyonlu galvaniz sac, iç yüzeyi ise astar boyalı sactır.Uluslararası food-safe belgesine haiz ve gıda tüzüğüne uygun bir sactır.

Galvaniz Sac: 0.50 mm kalınlıkta, 1. kalite, yüzeyi düzleştirilmiş, sıcak daldırma galvaniz sactır.

Cr-Ni (paslanmaz) sac : 0,50 mm kalınlıkta,304 kalite, malt yüzeyli, 1, sınıf Krom-Nikel sactır.

Plywood : Her biri 1 mm kalınlıkta huş ağacından oluşan katmanlara sahip, 9 mm kalınlıkta üst yüzeyi altıgen dokulu kaydırmaz öelliğe sahip, hijyenik, üst yüzeyi 240 gr/metrekare fenolik reçine kaplı,kahverengi ithal marin tip kontraplaktır.Üst yüzeyi plywood olarak üretilen zemin panelleri, 250 kg/cm2 noktasal ve 2500 kg/m2 düzgün yayılı yüke dayanıklıdır.Duvar ve tavan panellerinin üretiminde trapezoidal form veya düz yüzeyli form kullanılmaktadır.

Zemin panellerinin üretimimnde ise, özel kaydırmaz desen verilen Cr-Ni sacın ic yüzeyine özel teknikle 10 mm marin kontraplağın yapıştırılması şeklinde üretilmektedir.

+90 533 707 62 47 Whatsapp